(773) 787-5220

©2016 BY JOIN COSMETIC. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM

  • JO

Magnez na deszczową pogodę


Czy można nazwać chorobą nerwowość, złe samopoczucie czy smutek? Kiedy prowadzą one do nerwicy czy depresji?

No cóż mój przyjacielu mnie to wygada na brak magnezu

Nie dziwi wiec tez ze brak magnezu prowadzi do zaburzeń hormonów ,co w większości przypadków doprowadza do problemów z tarczycą (a jak już wiemy to jest najgorsze co może cie spotkać).

Nie jest również nowością że w obecnych czasach każdy producent żywności produkuje wszystko najmniejszym kosztem byle dużo, używając nawozów które ograniczają ilość magnezu w glebie. To prowadzi do tego , że nasze jedzenie ,w procesie przetwarzania lub procesie gotowania jest zupełnie pozbawione tego elektrolitu. Do tego dochodzi woda bardzo bogata w fluor i metale ciężkie (szminki również są bogate w ołów ) które zmieniają przemianę i rozmieszczenie magnezu w naszym organizmie kosztem tzw 'strzelania" w stawach oraz osłabieniem naszych kości jak również zebó. Nie będę nawet wchodzić w dietę bogata w kwasy tłuszczowe, wysoką w wapń (też potrzebny , tyle ze zbyt duża ilość powoduje niekorzystny bilans magnezu) oraz białka o które dba każdy rozsądny "rzeźbiarz"własnego ciała (dużo białka w diecie -dużo magnezu potrzeba w organizmie).

Braki magnezu prowadzą do stanu nerwowości, braku koncentracji, nie mocy porozumienia się z nikim ,wykrzykujemy tylko co nas boli bez większego zrozumienia otoczenia. Wiecznie zmęczeni w ciągu dnia z powodu niemocy zaśnięcia, bo męczą nas wyrzuty sumienia, że nasze emocje zostały przelane na najbliższych, bo tak nie powinno być i my tego wcale nie chcemy. Dodając do tego napady przyspieszonego bicia serca, bóle (migreny) i zawroty głowy, skurcze mięśni,odgłosy w stawach , bardzo bolące miesiączkowania . I co wtedy? Udajemy się do lekarzy (bo oni są w temacie) i po ogromnej liczbie niepotrzebnych testów (bo większość nawet nie słucha co masz do powiedzenia odnośnie twojego trybu życia) twoje wyniki są zaskakująco PERFEKCYJNE. Wiec co jest z tobą nie tak? Pamiętam ze zapytałam kiedyś lekarki (to nie ich wina że nie uczą ich tego fenomenu ludzkiego ciała i że odpowiednia dieta potrafi ustawić wszystko jak w szwajcarskim zegarku) że skoro te badania są tak świetne to czy ona uważa że jestem zdrowo "walnięta" ,bo ja już nie wiem jak wytłumaczyć to że się tak podle czuje . Zrobiła wielkie oczy i uśmiechnęła się( myślę że już szukała odpowiednich psychotropów - najlepiej tych najdroższych i pewnie kilka razy w tygodniu wizyty u jej kolegi psychiatry) . Jak wróciła "na ziemię" myślami zmieniła temat .

Co ciekawe - to dla tych co jedzą dobrze ale nie do końca poprawnie.

"Produkty takie jak otręby czy pełne ziarno aczkolwiek bogate w magnez posiadają też związki kwasu fitynowego zaburzającego przyswajanie zawartego w nich magnezu, przez co produkty te są raczej dyskusyjnym źródłem łatwo przyswajalnego magnezu.Związki fitynowe może unieszkodliwić jedynie naturalna fermentacja zakwasu piekarskiego. Do większości przemysłowo produkowanego pieczywa piekarze dodają zaś albo drożdże albo sztuczny zakwas w proszku, co nie neutralizuje szkodliwych fityn "

Przede wszystkim dzieci w dzisiejszych czasach są bardzo skazane na niedobory magnezu. Począwszy od ich diety (wyżej wymienione również dostosowują się do nich- zamień tylko wiadro kawy na wiadro napojów gazowanych) ,przez pasje rodziców na "bezpieczne", "bezbakteryjne " środowisko , zabijanie nie tyko złych bakterii "czegokolwiek" i wyjaławianie w ten sposób organizm z antyciał (skórne problemy typu egzema i jej pochodne, alergie, słaba odporność na infekcje ),

"z badań wynika, iż połowa ludzi cierpiących na alergie reaginowe (powodujące astmę, nieżyty nosa, zapalenie spojówek, migreny, pokrzywki) wykazuje pierwotny niedobór magnezu. I odwrotnie: cierpiący na niedobór magnezu (nawet bez objawów nerwowo-mięśniowych) w 39% byli jednocześnie alergikami."

Do tego dochodzi teraźniejsza technologia i ten ciągły strach - kto, gdzie i co napisał na socjalnej stronie z miłości, nienawiści, zemsty. Dzieci teraz nie maja lekko (nawet bym powiedziała ze my to mieliśmy wspaniałe dzieciństwo) , ale kto z dorosłych miałby czas się tym zająć , sami się dokładnie tak samo zachowują - wpadli w ten sam szal i zamiast być tak zwaną podporą w tych ciężkich momentach sami potrzebują pomocy (czyżby midlife crisis? kiedyś to był sportowy samochód czy obcisła sukienka, teraz ile "lajków"jest pod twoim zdjęciem się liczy bardziej).

Radość mojego życia wróciła pierwszy raz jak rzuciłam palenie, a drugi jak usunęłam facebook aplikacje z mojego telefonu i ograniczyłam go do dzwonienia, wiadomości tekstowych (przyczyna czemu nie odpisuje od razu nie zerkam w niego juz tak często) i do kolekcji mojej muzyki. Niewiarygodne jak te rzeczy miały nade mną kontrole i to mnie się nie podobało

I tutaj właśnie ,rozsądny rodzicu, ciociu, wujku, babciu, dziadku ,jeśli ten mniejszy osobnik przejawia jakiekolwiek oznaki depresji ,nie oddawaj go w ręce lekarzy którzy tylko posiadają wiedzę farmaceutyczna (a już przecież wiemy że to jeden z powodów niskiego poziomu magnezu) tylko zrób do obiadu pyszną sałatkę z awokado i buraczkiem posypane orzechami lub kubek kakao (najlepiej zalane woda a nie mlekiem) . Zaopatrz się w odpowiedni suplement magnezu (najlepiej wchłanialnym jest Cytrynian magnezu) ,pamiętaj również dodać witaminy z grupy B . Przyda wam się to wam obojgu - ja to wiem.

A teraz cos dla piękna , czyli jak można zaaplikować magnez przez skore.

Jest wiele bogatych w magnez składników

Jednym z nich jest sól Epsom czyli relaksująca kąpiel z jej dodatkiem wzbogacona olejkiem eterycznym (lawendowy lub rumiankowy )

Dezodorant uzyskiwany z chlorku magnezu i wody destylowanej z dodatkiem olejków eterycznych blokujących odor związany z reakcja bakterii i tlenu

Krem magnezowy czyli dostarczenie chlorku magnezu przez nasmarowanie stóp, obolałych mięśni, pleców przy kręgosłupie ( wystąpienie miejscowego rozgrzania jest naturalne)

Hand It Well jest jednym z moich najpopularniejszych kremów do bardzo suchych i popękanych rąk i stóp. Jednym z jego składników jest awokado olej (czyli bogaty w magnez)

No i wśród wielu innych wspaniałych nie mogłabym tu ominąć pysznych pomadek do ust Chocolate Kisses z dodatkiem naturalnej 98% gorzkiej czekolady (to lepsze niż ołowiane szminki - nie uważasz?) jakże bogatej w magnez.

Dodam również ze moje artykuły nie są sponsorowane. W wyniku mojej pasji ,zainteresowań i przeżyć dysponuje wiedza w temacie suplementacji, którą tu chce się z wami podzielić . Te informacje są przedstawione dla ciebie jako ciekawostki , a wybór jaki dokonasz należy wyłącznie do ciebie.

źródła:

http://www.akademiawitalnosci.pl/10-oznak-ze-mozesz-miec-za-malo-magnezu-w-organizmie/